Paddy Ashdown Kimdir


Paddy Ashdown Kimdir

Paddy Ashdown Hayatı

Ashdown’ın ülke yasalarının uygulanmasını sağlamak ve seçilmiş yetkilileri görevden alma gibi yetkileri vardır. Yasa hakimiyetini sağlamaya çalışacak olan yüksek temsilci daha yalın bir anayasanın kurulması ve polis ile yargı mekanizmalarının geliştirilmesi için çaba harcayacaktır.

27 Şubat 1941’de Hindistan’da dünyaya geldi. Britanya’daki Bedford Okulu’nu bitirdikten sonra 1959 – 1972 yılları arasında Kraliyet Donanmasında görev yaptı ve özel bot müfrezesinde görev alan en genç komutan oldu. Malaya dilini öğrendikten sonra, 1967’de, Çince öğrenmek için Hong Kong’a giden Ashdown, 1970’de Britanya’ya geri döndü.Ashdown, 1972’de Dışişleri Ofisine katıldı. 1972 – 1976 yılları arasında Cenevre’deki BM Britanya ekibine hizmet veren Ashdown, Yeovil’de yerel bir endüstri şirketinde 1976’dan 1981’e değin (şirket kapana kadar) çalıştı.

Dört ay süren işsizlik yaşamının ardından genç işsizlere yardım etmekten sorumlu olarak müşavirliğe başladı. 1983’te, Ashdown Yeovil temsilcisi olarak Liberal Demokrat listesinden parlamentoya girdi. 1988’de Liberal Demokratların lideri olan Ashdown, 1999 yılının Ağustos ayına değin bu görevi sürdürdü ve 2001 yılında parlamentodan ayrıldı. Ashdown, Bosna Hersek’e ilk defa 1992’de, savaş sürmekteyken gitti ve buraya daha güçlü bir askeri müdahale yapılmasına taraftar olanların yanında yer aldı.Yüksek temsilci olarak, Ashdown, Dayton barış anlaşmasının gereklerinin yerine getirilmesini denetlemekle yükümlüdür.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*