Chris Pratt Kimdir

Chris Pratt Kimdir

2009’da yayınlanmaya başlayan NBC’nin sitcom dizisi Parks and Recreation’da salak ama sevecen bir karakter olan Andy Dwyer’ı canlandırdı.

Chris Pratt, 9 Temmuz 2009 tarihinde oyuncu Anna Faris ile Bali adasında evlendi. Jack Pratt (d.2012) adında bir oğlu vardır.

2011 yılında yönetmenliğini Bennett Miller‘ın yaptığı “Kazanma Sanatı” filminde Brad Pitt, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman ile birlikte rol aldı.

2012 yılında senaryosunu Mark Boal‘ın yazdığı, Kathryn Bigelow‘un yönetmenliği ve yapımcılığını üstlendiği “Zero Dark Thirty” filminde Jessica Chastain, Jason Clarke, Joel Edgerton, Chris Pratt, Jennifer Ehle, Mark Strong, Kyle Chandler ve Édgar Ramírez ile bereber rol aldı.

Chris Pratt, Maui, Hawai’deki Bubba Gump Shrimp Company isimli restoranda garsonluk yaparken Kanadalı yönetmen Rae Dawn Chong tarafından keşfedilerek, Cursed Part 3 adlı kısa filmde Pratt’e oyuncu kadrosunda yer vermiştir. Chris Pratt’in ilk düzenli televizyon dizisi rolü, Everwood adlı dizideki rolü oldu. 4 sezon boyunca Everwood dizisinde Harold Brighton karakterini canlandırdı.

2008 yılında başrollerinde James McAvoy, Morgan Freeman ve Angelina Jolie‘nin oynadığı “Wanted” adlı filmde James McAvoy‘un canlandırdığı karakterin en iyi arkadaşı olarak yer aldı.

21 Haziran 1979 tarihinde Virginia, Minnesota, ABD‘de Kathleen Indahl ve Dan Pratt çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Christopher Michael Pratt’dır. Cully ve Angie adlarında kendinden büyük kardeşleri vardır. Lake Stevens, Washington’da büyüdü. Lake Stevens High School’da okuyarak mezun oldu.

Sonrasında yerel bir üniversiteye baonrasında okulu bırakma kararı almıştır. Okulu bıraktıktan sonra bir dönem striptizci olarak çalışan Pratt, Maui’de evsiz kalmıştır. Daha sonra 19 yaşındayken, Maui’de Bubba Gump Shrimp Company adlı bir restoranda garsonluk yaparken, aktris ve yönetmen Rae Dawn Chong tarafından keşfedilmiştir.

ETİKETLER :