Ayhan Eroğlu Kimdir


Ayhan Eroğlu Kimdir

Ayhan Eroğlu Biyografisi

2010 yılında İstanbul’da Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tutuklandıktan 4 ay sonra serbest bırakıldı.

2014 yılında “Çarşı Pazar” adlı sinema filminde zafer karakterini canlandırdı. Filmin oyuncuları Erdem Yener, Ayhan Taş, İlker Aksum, Tarık Papuççuoğlu, Doğa Konakoğlu, Suzan Aksoy, Deniz Özerman, Billur Kalkavan, Ünal Silver, Deniz Oral gibi oyuncular olmuştur.

2015 yılında yönetmenliğini Alper Kıvılcım‘ın yaptığı “Gassal” adlı sinema filminde başrolde oynadı.

1 Mart 1976 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Çocukluğu Gültepe ve Yenikapı arasında geçti. Yenikapı’da Çakıl Gazinosu’nun olduğu sokakta büyüdü.

Ayhan Eroğlu, ilk kez 6 yaşındayken “Çaycılar Güzeli” adlı sinema filminde setle tanışmış ve o günden bu yana sinema ve televizyon dünyasında rol almaya başlamış ve hala devam etmektedir. Türkiye’nin ilk ürün yerleştirme ajansı ile “Fesli Şeyler” ve “Ha 1 Eksik – Ha 1 Fazla” projeleriyle, ürün yerleştirme sistemiyle Türkiye’deki yapımlara destek olmak üzere özel bir fon kurmuştur

18 yaşında Orhan Gencebay‘ın ‘Batsın Bu Dünya’ isimli klibinde oynayarak sektöre girdi.

2003 yılında uluslararası bir temizlik firmasının temizlik ürünlerini tanıtan çekimleri Fransa’da ve Türkiye’de yapılan bir reklam filminde oynadı.

2008 – 2009 yılları arasında “Adanalı” adlı dizide Oktay Kaynarca, Mehmet Akif Alakurt, Selin Demiratar, Zeynep Koltuk, Eda Özerkan, Serenay Sarıkaya, Umut Oğuz, Hakan Meriçliler, Alican Yücesoy, Fırat Albayram ile birlikte oynadı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*