Ali Aziz Çölok Kimdir

Ali Aziz Çölok Kimdir

Ali Aziz Çölok Biyografisi

2003 yılında yine Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde açılan yüksek lisans programına kabul edildi ve burada iki sene boyunca ses ve konuşma üzerine öğrenim gördü. Bu süre zarfında Devlet Tiyatroları ve bazı televizyon dizilerinde çeşitli roller oynadıktan sonra, 2005 yılının son aylarında mesleğini icra etmek için Ankara’dan İstanbul’a taşındı.

1984 yılında, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi ilkokul kısmında başladı. Ortaokul ve Liseyi de TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’ne girdi. İki sene sonra istediğinin burası olmadığını anlayarak okulu bıraktı.

2002 yılında mezun oldu ve aynı sene Ankara Devlet Tiyatroları’nın Ghetto adlı oyununda rol alarak profesyonel oyunculuk yaşamına başladı.

O zamandan beri de Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda konuk oyuncu olarak görev yapıyor. Oyunculuğun yanısıra yarı profesyonel olarak müzikle de ilgileniyor. “Korkuluk” adlı alternatif rock projesinde bas gitar çalıyor.

Tiyatronun yanı sıra bazı televizyon dizilerinde ve reklam filmlerinde rol aldı. Ayrıca diksnliği de yapıyor

8 Nisan 1978 tarihinde İzmir Bornova’da doğmuştur. Devlet Tiyatroları sanatçıları olan babası Ayberk Çölok ve annesi Elif Türkan Çölok ile birlikte tiyatro kulislerinde ve turnelerde büyümüştür. 1983 yılında Ankara’ya yerleştiler.

1998 yılında hocaları Alpay İzbırak ve Ergün Uçucu’nun yönlendirmesiyle Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro Bölümü’nün yendı ve okula kabul edildi. Ve okulda Figaro’nun Düğünü, Bir Evlenme, Woyzeck gibi çeşitli oyunlarda roller aldı.

ETİKETLER :